Váš nákupný košík je prázdny

Wellness AquaLux

pre hotely, penzióny a profesionálne wellness centrá.

 „Wellness" znamená starostlivosť o telo ale aj dušu. Wellness od nás bude nezabudnuteľným zážitkom a rozmaznávaním pre Vaše telo a dušu!

Na Európskom trhu naša firma pôsobí od roku 1999, na Slovensku najskôr cez obchodných partnerov a od roku 2015 prostredníctvom samostatnej spoločnosti AquaLux EAGO Slovakia. Získali sme veľké skúsenosti v oblasti dizajnu a kvality wellness. Stále sa snažíme zdokonaľovať naše služby v širokospektrálnom odbore wellness a to samozrejme aj servisné služby. Už dlhodobo spolupracujeme s firmou HOT-BOX v Poľsku ktorá je našim parterom. Pravidelne sa zúčastňujeme vzdelávacích stretnutí po celom svete a tým získavame nové skúsenosti a technológie wellness.  Cítime a žijeme s našim zákazníkom bok po boku. 
V súčasnosti realizujeme predovšetkým masážne vírivky, sauny, parné kabíny a tropické sprchy, infrasauny, sanárium,  bazény, vírivé bazény, soláriá  a mnoho ďaľšieho.

  • Prídeme priamo k Vám na konzultáciu.
  • Navrhneme pre Váš wellness jedinečný projekt na mieru. 
  • Vizualizácia 3D - Vášho budúceho wellness centra.
  • Realizácia wellnessu našim tímom odborníkov.
  • Servis máte vždy nablízku v rámci celého Slovenska.

Popis a reakcia tela pri rôznych wellness procedúrach:

Parná sauna
Pri parnom kúpeli striedavo pôsobia na telo rozdiely tepla a chladu. 
Týmto spôsobom sa vyvolávajú mnohé reakcie organizmu. Teplo v priestore sauny podnecuje  rozšírenie ciev a pórov v pokožke a telo reaguje silným potením. Ale aj keď rýchle vyparovanie potu ochladí pokožku, teplota vo vnútri tela stúpne približne o 1C a v pokožke o cca 10 C. Týmto vaše telo podporuje tvorbu obranných látok imunite. Striedavé rozdiely teplôt sauny a ochladzovania pôsobia veľmi priaznivo na saunujúcich sa, uvoľňujú psychiku a svalstvo. Srdečný rytmus je o niečo rýchlejší, ale rozšírenie množstva ciev v pokožke sa zmierni srdcová námaha a teda vyšší krvný tlak sa normalizuje. Vo fáze ochladzovania klesá zvýšená teplota tela pôsobením sviežeho vzduchu a studenej vody na prirodzenú hodnotu. Ľudia, kotí sa saunujú, sú preto ušetrení chorôb z nachladnutia. Ochladzovanie spôsobuje pocit ,,znovuzrodenia" a v nervovom systéme začínajú dôležité impulzy orgánov ktoré pre telo produkujú hormóny. Saunová kúpeľ je preto prirodzená prodcedúra  ako sa starať o telo. Potenie a následne sprchovanie vedie k perfektnému očisteniu pokožky a jej pórov.Teplo v saune podporuje obnovenie buniek pokožky.

Ako sa správne saunovať? Dáme Vám zopár pravidiel saunovania.
Do sauny nechoďte hladný alebo s plným žalúdkom. Aby ste mohli nerušene vychutnávať saunu, navštívte najprv toaletu. Potom nasleduje očista pod sprchou. Dobre sa osušte, alebo suchá pokožka sa rýchlejšie potí. Teplý kúpeľ nôh pred saunovaním podporuje tiež potenie. V saune si položte osušku pod celé telo. Pobyt v saune by mal byť krátky, 
účinok ale intenzívny. Poťte sa preto na hornej alebo strednej lavici. Ale nie dlhšie ako 15 minút. Spoľahnite sa pokojne na Váš cit. Po ležiačky pociťujete príjemné rovnomerné teplo. Posledné dve minúty by ste sa mali posadiť, aby si Váš krvný obeh zvykol na zvislú polohu a aby sa krv náhle nenahrnula do nôh. Choďte zo sauny na čerstvý vzduch. Vaše telo teraz potrebuje kyslík
a) Najjemnejší druh ochladzovania je poliatie Kneippovou hadicou. 
b) Telo dobre ochladzuje aj prúd vody zo sprchy. 
c) Pred použitím bazénu so studenou vodou by ste mali v každom prípade spláchnuť pot. Pri vysokom krvnom tlaku by ste sa mali vystríhať ponorenia sa do bazénu so studenou vodou.
Napojením teplého kúpeľa nôh na ochladenie dosiahnete pocit tepla až po hlavu.
Opakované použitie studenej vody trénuje Vaše cievy a zvyšuje odolnosť Vášho organizmu.
Následný odpočinok je príjemný a doplňujúco podporuje zotavenie.
Saunovaním sa dobre pripravuje na masáž.

Infačervená sauna - V roku 1967 Dr. Tadishi Ishikawa v Japonsku  navrhol ako prvý infračervenú saunu. Tento systém bol zatiaľ využívaný len lekármi a v roku 1981 bola infračervená sauna podaná do všeobecného používania. Odvtedy je veľmi využívaná v súkromnej sfére, ale aj  špecialistami, terapeutmi v liečebných centrálach, rôznych svetových klinikách a liečebných kúpeľoch, pretože infračervené teplo slúži ako prostriedok na podporu rôznych liečebných metód. Taktiež už existujú inkubátory vybavené infračerveným tepelným systémom na zohrievanie novorodencov. 

Čo je výhodou infračerveného sálavého tepla ?
Infračervená je forma energie , ktorá je rozdielna od ďaľších foriem energie a slúži ako nosné médium ktoré využíva okolitý vzduch. Len 20 % infračervených tepelných elementov otepľuje okolitý vzduch a viac ako 80 % telo. Veľkou výhodou tejto metódy je prenikanie tepla do tela pri príjemnej teplote, z čoho vyplýva viac zdravotných výhod a menej kontraindikácií. Naším prirodzeným dodávateľom infračerveného tepla je slnko. Slnečné svetlo sa skladá z UV a infračervených lúčov. Viditeľné slnečné svetlo sa nachádza v strede frekvenčného spektra. Ak sa zvýši frekvencia, vznikne infračervené žiarenie.
Ak sa frekvencia zníži, svetlo sa zmení na ultrafialové lúče. Rozlišujeme krátke (svetlo), stredné a dlhé (teplo) infračervené frekvencie.  Výskumy dokázali, že dlhovlnné infračervené tepelné lúče v rozsahu od 5,6 µ - 15 µ dosahujú pre telo najlepšie terapeutické účinky.

Liečba celulitídy
Cez hĺbkovo čistiace pôsobenie infračerveného tepla sa telo zbavuje nežiaducich a prebytočných zvyškov, ktoré v spojení s vodou a tukom vytvárajú celulitídu.

Infračervené hĺbkové teplo sa osvedčilo pri liečbe nasledujúcich ťažkosti: vysoký a nízky krvný tlak, poruchy prekrvenia choroby srdca a ciev, poruchy funkcií obličiek, detoxikácia, stres a revitalita, bolesti hrdla, nosa, uší, hučanie v ušiach, kožné choroby, artritída, utišovanie bolesti, pomliaždené svalstvo, bronchitída a prechladnutie, bolesti chrbta, nespavosť.

Spa & Wellness od firmy AquaLux

Parná sauna AquaLux
Parné sauny navrhneme individuálne podľa želania zákazníka.
Naša práca sa vyznačuje použitím vysoko kvalitných materiálov prostredníctvom kvalitných odborníkov.
Parné kúpele - interiér je obložený sklenenou mozaikou španielskej firmy Ezarri a je tu aj možnosť vypracovania loga hotela, penziónu alebo firmy. Sedadlá sú vybavené vykurovacími rohožami, pre komfort pobytu v saune.
Parné sauny sú vybavené vysoko výkonnými parogenerátormi, kde je ovládanie plne automatizované.
Doplnková výbava je čerpadlo vonných esencií ktoré Vám umožní využívať saunu pre aromaterapiu alebo bylinnú kúpeľ. Predná stena môže byť celosklenená (ESG) alebo len samostatné dvere zo skla. Parné sauny sú určené ako pre súkromné účely, tak aj pre komerčné účely ako hotely alebo penzióny.

Sauna AquaLux
Sauna je miestnosť s vysokou teplotou a nízkou vlhkosťou, v ktorom osoba strávi od niekoľko desiatok minút. 
Ponúkame Vám saunové kabíny s vysoko kvalitného dreva, ako sú:
Kanadský céder,
Kanadská jedľa,
Fínsky smrek,
thermo osika.
Všetky prvky sauny sú v styku s pokožkou užívateľa, ako sú lavičky, operadlá a opierky hlavy. Sú vyrobené z afrických drevín - abachi - tzv  "Cold drevo" ktoré nepohlcuje teplo.
Starostlivý výber najkvalitnejších materiálov a osvedčené technické riešenia - našim zákazníkom dávame plnú záruku pohodlia a bezpečnosti. Budujeme sauny ktoré sú nielen elegantné, ale aj funkčné a trvanlivé.
Naše skúsenosti pri stavbe sauny nám umožňujú zrealizovať každý projekt, s prihliadnutím na osobitný dizajn a chute všetkých zákazníkov z čím je každý projekt riešime individuálne. Nerobia nám problém rôzne nepravidelné tvary miestností, každá lamela je rez na mieste u zákazníka. Ponúkame celý rad prác, od návrhu, výberu a inštaláciu príslušného automatického riadenia.

Zážitková sprcha AquaLuxus 
Zážitková sprcha je inovatívny trend v oblasti Spa & Wellness, ktorá sa skladá zo sprchovacieho kúta vybaveného moderným postrekovačom. Dažďová sprcha obsahuje funkcie:

Popis sprchových programov kúpeľných prvkov:
TROPICAL RAIN (TROPICKÝ DÁŽĎ) - teplý program je pôžitok teplého dažďa a vodopád prebiehajúci v rôznych sekvenciách, sprevádzaný exotickou vôňou vznášajúcou sa vo vzduchu. Doplnkom je upokojujúca hudba a spievajúci vták - Slávik, rovnako ako teplá farba svetla, meniaca sa z červenej na oranžovú. Všetko vytvára atmosféru, ktorá umožňuje stav hlbokej relaxácie.

SYBERYAN STORM (SIBÍRSKA BÚRKA) - studený program je osviežujúcou sprchou pre odvážnych, obohatenou o svetelné a zvukové efekty. Energická hudba, ktorá z reproduktorov vydáva zvuky s účinkami hromu, osviežujúcej vône mäty a modrej farby osvetlenia, postaví každého na nohy. Vodné atrakcie, studený dážď, vodopád a hmla sa striedajú. Vo verzii PREMIUM sa program začína aktiváciou nástenných dýz zdola nahor.

COLD & HEAT (ZIMA & TEPLO) - kombinovaný program prináša telu stav duševnej rovnováhy pomocou studenej hmly, ktorá je kombinovaná s upokojujúcimi odtieňmi zeleného osvetlenia, ktoré je sprevádzané teplým dažďom s červeným svetlom každých pár sekúnd. Hudba, zvuk vĺn, zvuk čajok, zvuky hudby ZEN uvoľnia vaše telo a myseľ. Tento program má tiež zdravotné prínosy, dokonale zlepšuje krvný obeh a spevní sa telo.

,,Cesta Kneippa" AquaLux
C
esta Kneippa vyvinutá špeciálne pre liečbu akupunktúrou. Ide o nádrže teplej vody ktorá zlepšuje krvný obeh a imunitu.
Na dne nádrže z vodou sú kamienky rôznych veľkostí, ktoré sa pohybujú a tým cez ne na stopách nôh dochádza k stimulácii akupresúrnych bodov.Terapia Kneipp je založená predovšetkým na cievnu gymnastiku. Cievna gymnastika je dosiahnutá aj teplotným rozdielom vody dvoch rôznych ciest Kneippa. Ovplyvňuje krvný tlak a účinnosť liečby sa zvyšuje pri naprojektovaní vlnenia vody a hydromasážneho systému - okamžité výsledky, stimuluje tkanivo a tónovanie svalového vlákna.

Studňa pre chladenie tela AquaLux
Výborne schladí vaše telo - prvok izolovanej tehly a vykladaná keramická mozaika  Ezarri sa používa pre chladenie tela počas a po použití sauny a parných kúpeľov.

Kade a kýbliky pre chladenie AquaLux
V areáli wellnessu a konkrétnejšie v ochladzovacej miestnosti nesmie chybať vaňa alebo vedro.
Bazény pre schladenie tela sú vyrobené z exotického dreva Kambala a vybavené nástupným rebríkom, radom sedadiel a systémom prudiacej vody.
Ochladzovacie vedro s  montážou na stenu, plavák automatického naplnenia a doplňovania vody s lanom.

Generátory ľadu AquaLux
Chladiaca zóna môže byť oveľa atraktívnejšia inštaláciou generátoru kociek ľadu.
Generátor vyrába kocky ľadu, ktoré vydáva do pohára.
Misa na ľad je dekoratívny prvok ktorý môže byť obložený keramickou mozaikou alebo môže byť ako sklenená misa z exotického dreva.
Ľad sa natiera vyhrievané telo po pobyte v saune alebo v horúcej vani.

Vírivky voľne stojace AquaLux
Radi Vám predstavíme vírivky SPA od renomovaných svetových výrobcov: HOT SPRING a JACUZZI.
Tieto kompaktné vírivky sú vybavené uzavretým kartušovým filtračným systémom, vodné masáže, kúrenie, ozonizátor a tepelný kryt.
Tieto zariadenia, s originálnym dizajnom majú precízne prevedenie, harmonicky kombinujú klasickú krásu s inovatívnymi riešeniami.
Ponúkané vírivky sa používajú ako v domácnostiach ale aj vo verejných budovách.
Použitá technológia, materiály a vysoko kvalitné komponenty, poskytujú prispôsobenia ponuky podľa individuálnych požiadaviek zákazníka na obchodné a súkromné účely.

Vírivky murované AquaLux
Ponúkané hydromasážne vane, sú vyrobené podľa jednotlivých objednávok zákazníkov.
Vane sú vyrobené z tehál s dvojitou izoláciou a lemované mozaikou Ezarri pričom sú skvelým doplnkom v bazénovej hale alebo v iných miestnostiach spa & wellness.
Vodná masáž je dosiahnutá vďaka inštalácii masážnych trysiek na stenu vírivky.
Čistota vody sa získa cez samostatný pieskový filtračný systém pri stálej cirkulácii vody.
Okrem toho kvalitu vody zabezpečuje ovládacie zariadenie na meranie davkovania a kontrolu podávania správneho pomeru na úpravu vody ktoré v spolupráci s internetom pomáha udržiavať výborné parametre vody tak ,že je úplne bezpečná pre použitie.

Bazény
Bazén môže byť postavený v tradičnom dizajne založený na technológii betónu - panva je postavená z betónových blokov (Foundation) alebo železobetónu. Betónové bazény môžu byť vyrobené vo verzii zberačov a prepadového kanála. Veľkosť, hĺbku a tvar bazéna závisí len na účele a fantázii investora. Bazény postavené našou firmou sú utesnené špeciálnymi lepidlami MAPEI obložené obkladačkami alebo bazénovou mozaikou Ezarri. Je tu tiež možnosť obloženia bazéna nemeckou špeciálnou fóliou  Alkorplan s hrúbkou 0,75 mm alebo 1,5 mm. Cena bazéna závisí od veľkosti a konfigurácie zariadení.
Náklady sú závislé od technologického riešenia postaveného vo vnútri bazéna, čistenie systému, úpravu vody a mnoho ďalších prvkov.

Naši wellness odborníci - Skúsenosti a postup pri práci
Naši odborníci majú dlhoročné skúsenosti v oblasti realizácie wellness & SPA , ktoré nám umožňujú splniť každú Vašu predstavu.
Našim prvoradým cieľom je pre Vás poskytovať neobmedzené zážitky z pohody a dokonalý relax, zdravie a luxus bez kompromisov vo funkčnosti a jedinečnom dizajne.
Zrkadlo na strope dodáva zvláštny zväčšujúci efekt interiéru aj priestoru wellnessu. Nie len toto dokážu do detailu premyslieť naši dizajnéri. Staňte sa aj Vy jedným z mnohých našich spokojných zákazníkov. Budete jedinečným poskytovateľom Wellness & Spa služieb pre svojich zákazníkov.

 V prípade záujmu kontaktujte nás emailom: wellness@hydromasaznavana.sk                                                                                  tel. kontakt: +421 (0) 904 693 093

Galéria naše realizácie Wellness
Tu máte možnosť vidieť množstvo nami zrealizovaných projektov sauny alebo celého wellness na objednávku. Nech sa páči inšpirujte sa a podajte k nám svoje návrhy!
Váš budúci wellness bude jedinečný a zrealizujeme ho za dobrú cenu. Kontaktujte nás a my poradíme alebo prídeme k Vám na obhliadku stavby, poprípade zašleme vzorky dreva sauny na adresu.

Kvalitný tovar z Nemecka
Showroom Viedeň a Lipt. Mikuláš
Pre hotely, domácnosti, chaty